کانال ایتا آموزشکده ی خیاطی سروناز بانو✂️

فاطــــــــــــمه عبـاسی هستم 🌹

✅۲۴ سال سابقه ی کار دارم
✅متد آموزشیم منحصر به خودمه
✅روش کارم آسون ولی حرفه ایه.
✅دارای مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای هستم.

پس کنارم بمون تا حرفه‌ای بشی👌

راه های ارتباط با من 👇
۰۹۱۹۴۲۵۴۱۵۵
@FATEMEABASIOSHAGH

ورود به کانال

ورود به نسخه وب

مطالب کانال ایتا آموزشکده ی خیاطی سروناز بانو✂️

. ❌ به خاطر فرارسیدن روزها و شب های قدر، به مدت یک هفته پستی در کانال قرار داده نمیشه ولی اگر سوالی درباره ی خیاطی داشتید بپرسید ، جواب میدم❤️👇 @FATEMEABASIOSHAGH .
.😍 اگر از الگوهای آماده موجود در سرونازبانو😁 استفاده می‌کنید، به راحتی با مطالعه قسمت راهنمای میزان دقیق متراژ پارچه مورد نظر شما محاسبه شده است. اگر خودتان دست به کار شده‌اید و قصد طراحی الگویی را دارید، یا قصد سفارش لباس به خیاط شخصی‌دوز را دارید، این که چه میزان پارچه برای تکمیل لباسی با تمام ویژگی‌هایی که در ذهن دارید بسیار مهم است. ما در این مطلب به این موضوع پرداخته‌ایم.😍
. میزان پارچه مورد نیاز برای دوخت پیراهن فانتزی و عروسکی برای دوخت این پیراهن‌ها به دو برابر قد پیراهن به همراه قد آستین نیاز داریم. برای پیدا کردن این اندازه از پشت گردن تا بلندی که مد نظر شما است اندازه بگیرید و آن را دو برابر کنید، اگر پیراهن شما آستین نیز دارد قد آستین را به میزان دو برابر قد لباس اضافه کنید. در کل می‌توان گفت که در بیشتر موارد دو متر پارچه برای پیراهن با آزادی معمول و آستین مناسب است. .
میزان پارچه مورد نیاز برای دوخت پیراهن مجلسی/ لباس عروس در دوخت لباس‌های مجلسی نکات زیادی هست، که متراژ مورد نیاز شما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. حاشیه پارچه، نوع تکرار گل و سنگ‌دوزی پارچه، و خواب پارچه و بسیاری نکات دیگر که در متراژ تاثیرگذار هستند. در کل برای دوخت لباس شب‌ با دامن‌هایی بلند و بزرگ و لباس‌هایی که آستین دارند 5.5 تا 6 متر پارچه نیاز داریم. دوخت لباس‌های شب مهارت و تجربه بالایی می‌خواهد و همچنین یراق و وسایل زیادی نیز لازم دارد که متناسب با مدل پیراهن متفاوت است. پس حتما قبل از خرید با یک خیاط حرفه‌ای صحبت کنید و از مشاوره فروشندگان پارچه نیز استفاده کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.😍
. میزان پارچه مورد نیاز برای دوخت کت اگر عرض پارچه را میزان غالب پارچه بازار یعنی 1.5 متر در نظر بگیریم برای دوخت کت یک متر و هفتاد سانت پارچه لازم داریم. این قد پارچه به شما این امکان را می‌دهد که در طراحی یقه و قد لباس با خیال راحت تمام نکات مد نظر خود را اعمال کنید و پارچه مورد نیاز را داشته باشید. میزان پارچه مورد نیاز برای دوخت شلوار برای دوخت شلوار با پارچه‌ای به عرض معمول موجود در بازار، یک متر و ده سانت پارچه لازم داریم. این میزان برای شلوارهای راسته و معمول کافی است. اما اگر به دنبال شلوار با پاچه‌های گشادتر و مناسب فصل تابستان (اصطلاحا دامن شلواری ) هستید، بسته به میزان گشادی که به شلوار اضافه خواهید کرد باید به متراژ خریداری شده اضافه کنید. مدل‌های جدید شلوار که امروزه بسیار پرطرفدار شده‌اند تا 2 متر نیز پارچه نیاز دارید. 😁😁😁😁 .
میزان مصرف پارچه در پارچه‌های جهت‌دار: اگر پارچه شما طرح داشته باشد و اصطلاحا برای وصل کردن قطعات نیاز به رعایت راپرت باشد، متراژ مصرفی شما افزایش می‌یابد. این نکته در رابطه با پارچه‌های جهت دارند نیز صادق است. برای مثال پارچه مخمل، هنگام خرید علاوه بر اینکه عرض پارچه را باید چک کنید به خاطر خواب پارچه متراژ بیشتری لازم دارید چرا که در هنگام چیدمان الگو باید جهت لباس را رعایت نمایید. در لباس با پارچه چاپی/ سنگ‌دوزی هنگام تطبیق تکه‌های الگو با طرح روی پارچه، به فضای بیشتری احتیاج دارد. در محاسبه متراژ مورد نیاز طرح، خواب و جهت برق و حاشیه‌دار بودن پارچه بسیار مهم است. 😁
. میزان پارچه مورد نیاز برای دوخت بلوز و شومیز برای دوخت بلوز و شومیز با آستین بلند به اندازه قد بلوز به علاوه شصت سانت برای دوخت آستین نیاز دارید. در واقع می‌توان گفت برای دوخت بلوز آستین بلند 160 سانتی متر و برای آستین کوتاه 140 سانتی متر کافی است. اما با توجه به ترند امسال که بلوز با آزادی زیاد و آستین پفی است شما به پارچه بیشتری احتیاج دارید. در واقع می‌توان گفت یک متر پارچه برای دوخت آستین با پف و چین متناسب با ترند امسال لازم است پس اگر دنبال دوخت بلوزی ترندی هستید حد اقل به دو متر پارچه احتیاج دارید😁 .
🍃 ای سازنده هر ساخته؛ امسال رو خیلی خیلی برامون قشنگ بساز….❤️ ..🌱 🍃
آنچه باید بدانید آن است که این نکات میان نکات موجود در خیاطی یک در برابر صد است به این معنا که هنر خیاطی سراسر پر شده است از نکات ریز و درشت که همگی در کنار هم می تواند توانمندی یک خیاط را به همگان نشان دهد و اگر تنها و تنها یکی از آنها رعایت نگردد، می تواند تمامی زحمات یک خیاط را زیر سوال ببرد.

مشاهده در ایتا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به کانال ایتا
تبلیغ کانال ایتا