کانال ایتا فرهنگیان آنلاین

این کانال حاوی اخبار و اطلاعات تعلیم و تربیت و برای آشنایی فرهنگیان فرهیخته با شیوه های نوین آموزشی و پرورشی برای اعتلای رشد وخودباوری دانش آموزان و مطالبی متنوع و مفید برای اعضا می‌باشد.


@Ghasem54

╭━⊰🌼☘️🌼⊱━╮
🆔 @farhanghian_online

ورود به کانال

ورود به نسخه وب

مطالب کانال ایتا فرهنگیان آنلاین

از مدارسی با شهریه ۱۰۰ میلیون تومان تا تغییر کاربری یک مدرسه دولتی به غیرانتفاعی! با چه رویکرد و چه توجیهاتی پای مدرسه غیرانتفاعی به سیستم آموزش و پرورش ایران باز شد؟ ✍الان مدارس نمونه دولتی و غیر انتفاعی فقط برای کاسبی کار میکنند با شهریه های بالا چرا وزیر آموزش و پرورش پیگیری نمیکنه؟؟
سلام و عرض ادب کمک به مدرسه باید فرهنگ سازی شود تا در این کار خیر همه خانواده ها سهیم شوند. فرهنگ سازی با کمک رسانه صورت می گیرد. از زکات هم می توان برای توسعه مدرسه و کمک به تحصیل دانش آموزان استفاده کرد. اداره مدارس نیاز به همکاری اولیا دانش آموزان دارد و در مناطق محروم اگر همه اولیا یک مبلغ متعارف را پرداخت نمایند مشکل برطرف می شود. با پرداخت هزینه هم در کار خیر شریک هستند هم مبلغ ناچیزی از هزینه تحصیلی فرزند خود را پرداخت می کنند. 📚یادمان نرود برای رسیدن به آموزش مناسب باید هزینه کنیم.📚 این هزینه ها فقط برای مکان مناسب و ارتقای آموزش فرزندانمان است.
من مدیر نیستم ولی شما هر اداره ای غیر از آموزش و پرورش تشریف ببرید از شما هزینه می گیرند مردم تنها جایی که می خواهند هزینه نکنند مدارس است قانون اساسی رو یا باید عوض کرد با طبق اون پیشرفت ما در مخارج زندگی خودمون موندیم مدیر بنده خدا از کجا هزینه های آب ، برق و گاز و غیره رو بیاره چرا آموزش و پرورش همیشه کاسه داغ تر از آش هست مدیران ما همه این پول ها رو هزینه مدرسه و خود دانش آموز می کنند
#مطلب_وارده با سلام. هر سال با شروع فصل ثبت نام ، اعلام می گردد گرفتن پول بابت ثبت نام تخلف است. مگر مدیران مدارس این پول را صرف امور آموزشی و خدماتی مدرسه نمی کنند!!! مگر آموزش و پرورش بابت هزینه های جاری مدرسه ریالی به حساب مدارس واریز کرده است!!! مگر می‌شود مدرسه را اینطوری پیش برد !!!! یک بام و دو هوا !!! از طرفی مدیران تحت فشارند که پول نگیرند و از طرفی دیگر تحت فشارند که از محل کمک‌های مردمی مدرسه را بچرخانید!!!! خود قضاوت کنید. !!!
🔸️پیشنهاد کاهش ساعات آموزش در مدارس 🔹️معاون پرورشی آموزش و پرورش: پیشنهاد کاهش ساعات آموزشی در برنامه درسی ملی داده شده است تا زمان بیشتری برای فعالیت‌های پرورشی دانش‌آموزان در نظر گرفته شود.
📝 دغدغه مهم‌ ما حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است 🔷مشاور امور بانوان وزیر آموزش و پرورش گفت : دغدغه مهم‌ ما حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است و وظیفه شما به عنوان دبیران قرارگاه‌ها شناسایی تعداد ازدواج و فرزند آوری در سال است. 🔹عاطفه مدبر نژاد مشاور امور بانوان وزیر آموزش و پرورش گفت : به تازگی دستورالعملی درباره دانش آموزان در مدارس به تمام استان‌ها ارسال شده است که این دستورالعمل تحت اداره انجمن اولیا در سطح استان‌ها جلو می‌رود . یکی از وظایف استان‌ها اطلاع از نرخ پوشاک مدارس است که در بخشنامه فوق ذکر شده است.
🔴 شرایط جهش تحصیلی در مقطع ابتدایی/ تحصیل به صورت جهشی به معنای گذراندن دو پایه تحصیلی در یک سال است 🔹 کلیه دانش آموزانی که تصمیم به جهش دارند، می بایست پایه های اول هر مقطع را گذرانده باشند. 🔺 امکان جهش برای ورود به پایه های اول و هفتم و دهم وجود ندارد. 🔺 دانش آموزان پایه دوم هر مقطع باید با توجه به احراز شرایط به مقاطع بالا جهش کنند. 🔹 هدف از این قانون، رعایت عدالت برای دانش آموزان و با توجه به در نظر گرفتن تفاوت های فردی است. 🔹 شرایط و انواع جهش تحصیلی برای دانش آموزان ابتدایی 🔹 از کلیه دروس آن پایه و پایه های قبل، سطح پیشرفت «خیلی خوب» را کسب کرده باشند. 🔹 آموزش و پرورش استثنایی، صلاحیت های هوشی و روانی دانش آموز را به این منظور تأیید نموده باشد. 1⃣ جهش پایه اول به سوم با رای کمیسیون خاص منطقه 2⃣ جهش برای بار دوم هم با رای کمیسیون خاص استان 3⃣ جهش پایه دوم به چهارم 4⃣ جهش پایه سوم به پنجم 5⃣ جهش پایه چهارم به ششم
حق اولاد و عائله‌مندی بازنشستگان کشوری با حقوق خرداد ماه ۱۴۰۳ پرداخت می‌شود ▫️حق اولاد و حق عائله‌ مندیِ فروردین و اردیبهشت برای بازنشستگان کشوری واریز نشده است؛ این بازنشستگان می‌گویند علیرغم استحقاق و دارا بودن شرایط در سال جدید از این مزایای مزدی محروم مانده‌ایم. این در حالیست که روابط عمومی صندوق کشوری اعلام کرده عدم واریز این مزایا به دلیل نداشتن اطلاعات کافی بوده است و اگر بازنشستگان مشمول باشند معوقات خود را با حقوق خردادماه دریافت خواهند کرد. ▫️تعداد بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر شامل یک میلیون و ۷۲۰ هزار بازنشسته و حدود ۴۰۰ هزار موظف یا مستمری بگیر است.
🔴 وزیر علوم: مصوبه تأثیر معدل بر کنکور تا چندسال تغییر نمی‌کند/ دانش‌آموزان نگران نباشند 🔹 محمدعلی زلفی‌گل در پاسخ به «قدس‌آنلاین»: شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بر اساس مصوبه‌ای که داشت از سال گذشته مقرر کرد معدل دانش آموزان در پذیرش رشته های کنکور تأثیر (۵۰ درصدی) داشته باشد که امسال اجرا می‌شود. 🔹احتمالا تا چندسال آینده این مصوبه اجرا خواهد شد و عدم ثباتی وجود ندارد و خانواده‌ها و دانش‌آموزان نباید نگرانی از این بابت داشته باشند.
✔️ در راستای عدالت در پرداخت به کارکنان دولت و انضباط مالی حقوق و پاداش‌ مدیران دولتی محدود شد 🔶🔹 تصویب‌نامه هیئت وزیران درخصوص تعیین سقف خالص پرداختی ماهانه در سال به عنوان حقوق و مزایای مستمر و غیر مستمر، پاداش و سایر پرداختی‌ها به افراد منصوب از سوی دولت و یا مقامات و کارکنان دستگاه‌های اجرایی برای مدیریت در شرکت‌ها و موسسات مندرج در تصویب‌نامه از سوی دکتر مخبر؛ معاون اول رئیس‌جمهور و سرپرست ریاست جمهوری ابلاغ شد. 🔶🔹هیئت وزیران در جلسه 1403/02/23 در راستای تحقق شعار دولت مردمی مبنی بر برقراری نظام عادلانه در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و گروه‌های مختلف حقوق بگیر، سقف خالص پرداختی ماهانه در سال به عنوان حقوق و مزایای مستمر و غیر مستمر، پاداش و سایر پرداختی‌ها به افراد منصوب از سوی دولت و یا مقامات و کارکنان دستگاه‌های اجرایی برای مدیریت در شرکت‌ها و موسسات را تصویب کرد.
شماره‌ دایره رسیدگی به شکایات در نواحی ۴ گانه قم 🔻ناحیه یک آموزش‌وپرورش استان قم (۳۷۷۳۱۰۲۹) 🔻ناحیه دو آموزش‌وپرورش استان قم (۳۸۱۸۰۱۸۶) 🔻ناحیه سه آموزش‌وپرورش استان قم (۳۶۶۱۳۰۳۱) 🔻ناحیه چهار آموزش‌وپرورش استان قم (۳۲۹۴۳۷۳۹)

مشاهده در ایتا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به کانال ایتا
تبلیغ کانال ایتا