کانال ایتا 𝗣𝗼𝗹𝗶𝘁𝗶𝗰𝗮𝗹 | تحلیل‌سیاسی

کانال رسانه تحلیلی سیاسی جهت #مطالبه‌گری‌ #اجتماعی_سیاسی با رویکرد #تمدن_سازی_اسلامی
political analysis
@tahlill

با حضور اساتید حوزه و دانشگاه
ارتباط با ادمین:
@ZAREIR
@aboozar58

♨️ تحلیل سیاسی
https://eitaa.com/joinchat/3832938513C10428c852e

ورود به کانال

ورود به نسخه وب

مطالب کانال ایتا 𝗣𝗼𝗹𝗶𝘁𝗶𝗰𝗮𝗹 | تحلیل‌سیاسی

معجزه ی چهل سال اخیر
تلاشِ آمریکا برای جلوگیری از عضویت فلسطین در سازمان ملل اسنادی که به رویت پایگاه اینترسپت رسیده نشان می‌دهند دولت بایدن درحال لابی‌گری برای جلوگیری از رأی مثبت کشورها به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل است. در یک سند دیپلماتیک که مربوط به تاریخ ۱۲ آوریل تصریح شده اعضای شورای امنیت باید مجاب شوند تا هرگونه طرحی برای تشکیل کشور فلسطین را رد کنند.
یونیسف: از آغاز جنگ تاکنون حدود ۱۴۰۰۰ کودک در غزه کشته شده‌اند مدیر صندوق کودکان سازمان ملل متحد: از زمان آغاز جنگ در ۷ اکتبر، بیش از ۱۳۸۰۰ کودک در نوار غزه کشته شده‌اند. هزاران نفر مجروح شده اند و هزاران نفر دیگر در آستانه قحطی هستند. هر ۱۰ دقیقه یک کودک در غزه زخمی می‌شود یا می‌میرد.
پاسخ سفیر ایران در سوریه به تهدید توخالی سفارت رژیم صهیونیستی در آمریکا در تاریخ ۱۷ اکتبر سال گذشته گفتم اگر مجددا خطا کنید طوفان الأقصی به زلزله الأقصى تبدیل می شود، خطا کردید و چند ساعت زلزله را دیدید. گفتید ما آماده ایم بیایید، آمدیم اما در پناه‌گاه بودید. اگر باز هم خطا کنید زلزله متوقف نخواهد شد.
حق نواز #جهنگوی مؤسس گروه تروریستی لشکر جهنگوی پاکستان در یکی از سخنرانی های خود در دهه ۱۹۸۰ گفته است: "اگر ایران به اسرائیل حمله کرد، با خیال راحت روی قبر من ادرار کنید". در فضای مجازی پاکستان نوشتند، مردم دنبال قبر او جهت عمل به وصیت میت می گردند. 🗣 عبدالله گنجی
🔻خوابیدن به پاکسازی مغز از ضایعات متابولیک کمک می‌کند یک پژوهش جدید به نقش خواب در دفع ضایعات متابولیک از مغز پرداخته است. براساس یافته‌ محققان، نورون‌ها در طول خواب نیز فعال هستند و از این دوره برای دفع ضایعات مغزی که در ساعات بیداری انباشته شده‌اند، استفاده می‌کنند. نورون‌ها باید هنگام خواب ضایعات انباشته‌شده را دفع کنند، چراکه باقی‌ماندن آن‌ها در مغز احتمال وقوع بیماری‌های عصبی را افزایش می‌دهد. هر کاری که نورون‌ها انجام می‌دهند باعث ایجاد ضایعات متابولیکی می‌شوند که اغلب به شکل قطعات پروتئینی هستند. مغز با کمک سیستمی به نام گلیمفاتیک (Glymphatic) مایع مغزی-نخاعی را حمل می‌کند تا این ضایعات را از طریق کانال‌هایی در نزدیکی رگ‌های خونی خارج کند./ دیجیاتو ..
استخدام نخبگان قرآنی به عنوان معلم وزیر آموزش‌وپرورش: دانشگاه فرهنگیان برای مهر ۱۴۰۳ از میان نخبگان قرآنی یعنی حافظان و قاریان قرآن که مقام دارند، دانشجو معلم استخدام می‌کند.
فیلم‌‌های سینمایی امروز تلویزیون 🔹️«پی ۲۲» ساعت ۱۰ از شبکه سه 🔹️«ای کی در برابر ای کی» ساعت ۱۳ از شبکه نمایش 🔹️«آلبرت و سرقت الماس» ۱۳:۳۰ از شبکه تهران 🔹️«لک لک ها» ساعت ۱۴ از شبکه کودک 🔹️«مزرعه خانواده پردی» ساعت ۱۵ از شبکه نمایش 🔹️«کلاسیکو» ساعت ۱۶ از شبکه سه 🔹️«زندگی خصوصی والتر میتی» ۱۷ از شبکه نمایش 🔹️«پسر فضایی» ساعت ۱۷ از شبکه امید 🔹️«نشسته در بزرخ» ساعت ۱۹ از شبکه نمایش 🔹️«اراده یک مرد» ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار 🔹️«کلاس دهم» ساعت ۲۱ از شبکه نمایش 🔹️«ورود» ساعت ۲۲ از شبکه فراتر 🔹️«گنج» ساعت ۲۳ از شبکه نمایش 🔹️«شکست» ساعت ۲۳ از شبکه یک 🔹️«شبی در میامی» ساعت ۲۴ از شبکه سه
‌ 🔴 رسوایی ۹۹ درصدی انتشار فیلم انهدام لانچر گنبد آهنین در شمال سرزمین‌های اشغالی شوک بزرگی به صهیونیست‌ها وارد کرد مقاومت لبنان به تازگی تصاویری مستند از هدف قرار دادن سامانه گنبد آهنین را منتشر کرده است. این فیلم هر چند روز گذشته (چهارشنبه) منتشر شد اما تاریخ آن مربوط به ۲۵ فروردین (۱۳ آوریل) است؛ روزی که ایران با عملیات «وعده صادق» در پاسخ به هدف قرار گرفتن سفارت خود در دمشق در روز ۱۳ فروردین، نقاطی در خاک فلسطین اشغالی را آماج موشک و پهپادهای خود قرار دارد. اندکی پیش از اعلام رسمی آغاز عملیات ایران، رسانه‌ها از حملات شدید مقاومت لبنان به شمال سرزمین‌های اشغالی و بلندی‌های جولان خبر داده بودند؛ حملاتی که گفته می‌شد برای مشغول کردن و تخلیه لانچر سامانه‌های پدافند هوایی انجام می‌شود. هدف قرار گرفتن سامانه گنبد آهنین در ۲۵ فروردین آن هم در حمله مقاومت لبنان درحالی صورت گرفت که صهیونیست‌ها ادعا می‌کنند ۹۹ درصد موشک‌های ایران را رهگیری کرده‌اند. با این وجود تصاویری که روز گذشته از پایگاه هوایی رامون منتشر شدند نشان می‌داد دست‌کم دو آشیانه تعمیر تجهیزات زمینی، یک ایستگاه نگه‌داری هواپیماهای ترابری، یک مرکز تفریحی افسران و احتمالا یک برج نگهبانی تخریب شده‌اند.
مقامات ارشد آمریکایی: در صورت حمله ایران تکرار عملیات پدافندی اخیر سخت خواهد بود پایگاه خبری آکسیوس در یادداشتی به نقل از مقامات ارشد امریکایی گفته است، که برآوردها حاکی از آن است که در صورت هرگونه اقدامی از سوی اسرائیل، ایران به سرعت به خاک اسرائیل حمله خواهد کرد. در این یادداشت آمده است که ارزیابی نیروهای آمریکا حکایت از آن دارد در صورت حمله مجدد ایران به اسرائیل، توانایی لازم برای تکرار عملیات پدافندی شنبه شب جهت مقابله با پرتابه های ایرانی بسیار محدود است.
امیرعبداللهیان: قبل و بعد از عملیات وعده صادق به آمریکا پیام دادیم وزیر امور خارجه در بدو ورود به نیویورک: از زمانی که در ایران تصمیم گرفته شد، در چارچوب حقوق بین الملل و دفاع مشروع، پاسخ لازم به رژیم اسرائیل داده شود، ما آمریکا را مطلع کردیم. به آمریکایی‌ها به صراحت گفتیم که تصمیم در شورای عالی امنیت ملی به ریاست رئیس جمهور کشور برای پاسخ به رژیم قطعی است و پیام‌هایی هم قبل از عملیات تبادل شد و هم بعد از اینکه اقدام انجام شد. ساعت تقریبا ٢ و نیم بامداد یکشنبه هفته جاری، پیام دیگری را به آمریکا از مجاری دیپلماتیک ارسال کردیم و سعى كرديم به صراحت به آمریکا بگوییم ما به دنبال توسعه تنش در منطقه نیستیم.  قبل از عملیات به طرف آمریکایی گفتیم ما پایگاهها و منافع آمریکا را در منطقه هدف قرار نخواهیم داد، مگر در شرایطی که آمریکا بخواهد اقدامی در حمایت از رژیم صهیونیستی انجام دهد. تبادل پیام‌ها به ویژه از کانال سوئیس و مجاری رسمی دیپلماتیک با هدف درک درست از اقدام ایران و جلوگیری از توسعه تنش در منطقه انجام شده است./ ایرنا

مشاهده در ایتا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به کانال ایتا
تبلیغ کانال ایتا