کانال ایتا اطلاع رسانی سامانه ستاد

در این کانال در مورد موضوعات زیر اطلاع رسانی میگردد:
۱. ضمن خدمت های استانی
۲. معلم نمونه

ورود به کانال

ورود به نسخه وب

مطالب کانال ایتا اطلاع رسانی سامانه ستاد

همکاران محترم کارگزینی! چنانچه تقاضاهای ثبت شده در سامانه در منو "گفتگو و تبادل نظر" از سایت "تالار گفتگو" را تایید کنید، اطلاعات پرسنل در پایگاه اصلی سیستم بنا بر نظر شما تغییر خواهد کرد. بنابراین لطفا از ارجاع افراد به اداره کل خودداری فرمایید.
با سلام. همکاران گرامی ! خواهشمندم از ارسال پیام به pv خودداری فرمایید و سوالات خود را در تالار گفتگو مطرح نمایید. ورود به سایت تالار گفتگو و پایگاه اطلاع رسانی: 1- از حوزه مدیر کل ، سایت "تالار گفتگو و پایگاه اطلاع رسانی" را انتخاب نمایید. 2- نام کاربری "کد پرسنلی" و رمز ورود شما "کد ملی" می باشد. 3- چنانچه با پیام "دوباره تلاش کنید" مواجه شدید، به معنی آنست که در آن سایت کاربری نداشته اید و سامانه بطور خودکار برای شما کاربری ایجاد کرده است. 4- از این پس کلیه اطلاعیه ها در "پایگاه اطلاع رسانی" مطرح خواهد شد و کلیه سولات در "تالار گفتگو" بررسی خواهد گردید. 5- این کانال جهت استفاده از مطالب قبل، تا مدتی برقرار و پس از آن نیز حذف خواهد گردید.
با سلام. قابل توجه دوستانی که اطلاعات ابلاغی آنان در سایت های زیرمجموعه ستاد مغایرت دارد: 1- در ستاد و از حوزه "مدیر کل" به سایت "تالار گفتگو و پایگاه اطلاع رسانی" وارد شوید. 2- در بخش "تالار گفتگو" گزینه "درخواست بروز رسانی" را انتخاب کنید. 3- پس از انجام اصلاحات مد نظر خود، دکمه "ثبت درخواست ویرایش اطلاعات" را کلیک کنید. 4- اصلاحات مد نظر شما با مسئولیت خود شما اعمال خواهد شد. و نیازی به مراجعه به کارشناسان اداری نمی باشد. 5- نکته : در انجام اصلاحات خود کمال دقت را داشته باشید. زیرا پس از اولین بار اعمال تغییرات ؛ انجام تغییرات دیگر منوط به تایید کارشناسان اداری مناطق و استان است.
سامانه تقدیرنامه
با سلام. دوستانی که در ورود به ستاد با مشکل مواجه هستند: آدرس کامل وارد کنید. https://setad.qomedu.ir
با سلام. شماره مستقیم کارشناس ارزشیابی اداره کل جهت تماس : 32909354 لطفا از اشغال نمودن سایر شماره های اداره کل خودداری نمایید.
توجه : همکاران محترم! چنانچه به هنگام ورود به سامانه با پیام " دوباره تلاش کنید " مواجه شدید به معنی آنست که : . سامانه با تشخیص اینکه شما نیروی استان قم هستید بطور خودکار برایتان کاربری ایجاد کرده است. . لطفا از این پس از ارسال اطلاعات در pv خودداری فرمایید.
پیوست بخشنامه ارزشیابی سال 1402-1401
بخشنامه ارشیابی سال تحصیلی 1402-1401
با سلام. علت ثبت نشدن دوره هایی که در آنها معتقدید نمره قبولی کسب کرده اید: 1- آن دوره ضمن خدمت هنوز باز می باشد و مدیر دوره کلاس ها را نبسته است. 2- موسسه مجری دوره لیست اسامی به وزارتخانه نداده است. 3- آزمون دوره را قبول نشده اید. 4- شما مجاز به ثبت نام نبوده اید و ثبت نام شما به اشتباه رخ داده است. 5- در دوره ضمن خدمت برای شما بیش از یکدهم کل ساعات ، غیبت منظور شده است.
با سلام. قابل توجه دوستانیکه قصد دارند اسناد پژوهشی که قبلا آپلود کردند رو تغییر بدند: ببینید از همون اول سامانه ستاد اینجور طراحی شده که هرگاه سند جدیدی رو آپلود میکنید، اون قبلی پاک و سند جدید جایگزین اون میشه. 😎 پس در این خصوص نیازی به ارسال درخواست در گروه نیست. به عبارت بهتر هر چند باری که دوست دارید آپلود کنید.🧐
با سلام. همکاران گرامی! در هنگام ارسال مستندات پژوهشی زمانیکه دکمه های ارسال اسناد به شکل بالا 👆 تغییر کند؛ آنگاه می توان مطمئن بود که سندهای شما بطور کامل دریافت شده است. در غیر اینصورت میبایست دوباره اقدام کنید.
موارد ممنوعه در تقاضا و ثبت دوره های برون سازمانی
هنگام آزمون ضمن خدمت دکمه شروع آزمون فعال نیست. دلایل و راه حل ها: ۱- در بازه زمانی مجاز ورود به سیستم نداشتید. توضیح اینکه درسته که آزمون مثلا ۹ ال ۹:۳۰ هست. اما سیستم فقط ده دقیقه اول برا ورود جواز میده. از اون به بعد ترافیک رو نگه میداره برا اونایی که وارد شدند تا آزمون بدند. راه حل: در ده دقیقه اول برای آزمون به سیستم ورود کنید. ۲- یک بار قبلا آزمون دادید و نمره ای کسب کردید. راه حل: امیدوار باشید تا آزمون مجدد فعال بشه. ۳- سیستم تلفن همراه شما رو با رایانه اشتباه گرفته. راه حل: از تلفن همراه دیگری استفاده کنید. ۴- ممکنه بنا بر اشکالات سیستم توانسته باشید ثبت نام کنید. اما مدیر دوره، آزمون رو برا رشته شغلی شما فعال نکرده. به عبارت دیگر نمیخواد شما شرکت کنید. (حالا به هر دلیل آموزشی یا فنی) . راه حل: راه حلی وجود نداره.
پاسخ به یک سوال: صراحتا عرض کنم: ۱. اینکه ضمن خدمت را بدید کسی براتون انجام بده و هزینه ای بپردازید صحیح نیست . خلاف است . و بعید نیست شرعا اشکال داشته باشه. ( از مرجع تقلید خودتون استفتا کنید). ۲. و همینطور اگه فردی به جای دیگران آزمون میده. ۳. و همینطور جستجوی پاسخ از منابعی مثل کانالهای تعریف شده ( ناصحیح ) برای این کار یا از اینترنت و ... ۴. و همینطور ثبت دوره برون سازمانی بدون شرکت حقیقی در دوره های آن ارگان و تنها با سند سازی. ۵. یا ثبت دوره برون سازمانی با استفاده از سند جعلی. ۶. و امثال آن. . هیچگونه بانک سوالات یا نمونه سوال از طرف ما یا وزارت متبوع منتشر نشده است. تنها آنجا که در سامانه LTMS نمونه سوالات قرار داده شده است؛ مورد تایید و استفاده قرار میگیرد. آن هم برای استفاده فردی. نه اینکه یک نفر جمع آوری و در اختیار دیگران ( یا برای فروش ) قرار دهد. . هرگونه انتشار مطلب با این عنوان که افراد یا مراجع تصصم گیر مجوزی برای این دست فعالیتها صادر کرده اند تکذیب می گردد. . متولی ضمن خدمت در استان (که اداره برنامه ریزی و این حقیر باشد) در مورد موارد فوق الاشاره هیچ مجوزی صادر نکرده ایم. . گاهی برای چند ساعت ضمن خدمت از دستیابی به منافعی چون ارزشیابی یا رتبه بندی یا ... باز میمونیم. ای کاش این رخداد زیباتر باشد از آنکه منفعتی را بدست آوریم با این شک که "آیا خداوند راضی است؟ آیا حلال است؟" . خودم و همه همکاران را از شر نفس مسوله به خداوند پناه میدهم.
سلام. دوستانی که: ۱. در ltms مشکل مغایرت اطلاعات دارند می‌بایست در همون سامانه قسمت ارتباط با پشتیبانی رو ببینند. 2. در ستاد با مشکل کاربری مواجهند، در هر سایت با کارشناس مربوط در اداره کل تماس بگیرند. 3. در پی وی پیام ميدند به احتمال زیاد نمیبینم. چون حجم پیام‌ها زیاد و سوالات تکراری هست.
سلام. چند نکته در مورد دوره های ضمن خدمت: 1- دوره های ضمن خدمت ستادی ( با مدیریت مستقیم وزارتخانه ) یا استانی ( من انجام میدم ) یا منطقه ای ( نواحی و مناطق ) یا نهادی ( یک ارگان با وزارتخانه قراردادی بسته و در ltms داره اجرا میکنه ) است. 2- 2-1.دوره های ستادی رو اختیاری ندارم و تنها میتونم اطلاع رسانی کنم تا مشکلاتش رو برطرف کنند. 2-2.دوره های استانی رو جوری تنظیم میکنم که مشکلات سامانه تا حدی پوشش داده بشه . ( مثل اینکه آزمون رو ده روزه فعال می کنم. یا آزمون رو تمدید میکنم. ) 2-3.دوره های منطقه ای رو که اصلا خبردار نمیشم و میبایست با مسئولین ضمن خدمت نواحی و مناطق هماهنگ باشید. 2-4.دوره های نهادی رو که اصلا توصیه نمیکنم شرکت کنید. 3- کلیه اطلاع رسانیها از طریق تابلو اعلانات سامانه ltms انجام می شود. 4- در مورد هر دوره لطفا با پشتیبان همان دوره تماس بگیرید. برخی از دوره هایی که در گروه از آنها نام می برید از حوزه اختیارات و دسترسیهای من خارج است. 5- بعضی ممکن است ابلاغ واقعی برای آنها درج نشده باشد. در آنصورت موضوع را از طریق گزینه ارتباط با پشتیبانی به ستاد اطلاع دهید. 6- سامانه بگونه ایست که نه من و نه هیچ کارشناس دیگری قادر نیست دوره ای را که شما ثبت نام کرده اید را حذف کند. یا خودتان "انصراف از کلاس" می‌زنید و یا آنکه صبر می‌کنید تا دوره بسته شود. 7- برای محاسبه سقف ۲۰۰ ساعت مجاز ، مجموع ساعات گذرانده شده و ثبت نام شده (حتی اگر نگذرانده باشید) و از اول فروردین الی ۲۹ اسفند در نظر گرفته می‌شود. 8- اصلا قرار نیست شما در سال 200 ساعت پر کنید. کی گفته این رو؟! ! تمام اون چیزی که ( چه برا رتبه بندی و چه برا ارزشیابی سالانه ) نیاز دارید در سال برابر 40 ساعته. که اون هم خود استان ( یا وزارتخانه ) داره برگزار میکنه. اون تصوری که شکل گرفته به اینکه 200 ساعت ( یا 400 ساعت ) پر کنید، کاملا بی پایه و اساس هست.
شیوه در خواست بروز رسانی اطلاعات در ltms از پشتیبانی ( نکته : این کار منحصرا توسط فراگیر انجام می شود و کارشناسان ضمن خدمت دسترسی لازم برای بروز رسانی اطلاعات پرسنل را ندرند. )
با سلام. همکاران گرامی ! در مورد سررسید ارزشیابی سال جاری ( اتمام قطعی یا تمدید زمان ارزشیابی ) لطفا از کارگزینی بپرسید. تمامی اختیارات با آنان است و دسترسیهای لازم را دارند.
بسته به انواع مرورگرها فایلهای پیوست ( دانلودی) برای نمایش باید از مسیر پروتکل ها و مجوزها امنیتی عبور کنند. نوعا مرورگرها این اخطار را می دهند. 👆 اما از آنجاییکه کاربران معمولا به متن اخطارها کمتر توجه می کنند، از آنها عبور میکنند یا نادیده می گیرند. .. آن تنظیمات را انجام بدید. یا از فردی برای این کار کمک بگیرید. از اینترنت جستجو کنید. .. در هر صورت عدم نمایش مستندات ؛ اشکال سامانه نیست. و این موضوع به دفعات بررسی شده است.
نکته !! دوره های با جامعه هدف: دوره هایی هستند که تنها برای افرادی که از طرف کارشناسان امر معرفی می شوند قابلیت اجرا دارد. بنابراین دیگران ( هرچند از نظر LTMS شرایط دوره را داشته باشند ) آن دوره را نخواهند دید.
شیوه ارسال مستندات پژوهشی در ستاد
در سامانه LTMS ؛ جهت اطلاع از اینکه در دوره ای میتوانید شرکت کنید یا خیر می بایست دکمه "کنترل شرایط فراگیر در دوره خاص" را کلیک کنید.

مشاهده در ایتا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به کانال ایتا
تبلیغ کانال ایتا